Hilvan’da Larva ile mücadele başladı

Hilvan’da Larva ile mücadele başladı

Hilvan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler bahar mevsimi öncesi bulaştırıcı hastalıkların taşıyıcısı, sivrisinek ve karasineklerin üreme aşaması olan Larva döneminde ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde ilaçlama çalışmalarına başladı.

Yaz aylarında vatandaşların sağlığını tehdit eden sivrisinek ve karasinekle mücadele de  her yıl etkin bir şekilde çalışma yürüten Hilvan Belediyesi Larvaların üreme alanları olan kirli su kanallarının derelere aktığı noktalar, fosseptikler, mazgallar, logarlar, su birikintileri, çöplük alanları ve çöp konteynerlerini ilaçlamaya başladı.

Başkan Bayık bütün haşere yuvaları ilaçlanacak

Yapılan ilaçlama çalışmaları ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ‘Bahar mevsimi öncesi ilçemizde özellikle yaz aylarında vatandaşlarımızın sağlığını ve huzurunu tehdit eden karasinek ve sivrisinek oluşumuna karşı ilaçlama çalışması başlatmış bulunmaktayız. Vektörle mücadelenin en önemli aşaması olan larva ile mücadelenin amacı yaz aylarında oluşacak sivrisinek ve karasineklerin önüne geçmek için her yıl olduğu gibi bu yılda düzenli olarak yaptığımız çalışmalar kapsamında kirli su kanallarının derelere aktığı noktalar, fosseptikler, mazgallar, logarlar, su birikintileri, çöplük alanları ve çöp konteynerlerini etkin bir şekilde ilaçlıyoruz. Halkımızın sağlığı ve huzuru için ilçemizin bütün noktalarında Larva ile mücadele çalışmalarımız aralıksız devam edecek’ dedi.


HİLVAN BELEDİYESİ

İLETİŞİM

Bağlar Mahallesi, İzollu Bozan Bey Caddesi No:20, 63900 Hilvan/Şanlıurfa

((0414) 681 20 07

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ÇAĞRI MERKEZİ

© 2021 Hilvan Belediyesi