• (0414) 681 20 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Video Galeri

Malici

Malici

Hilvan’da 2020-2021 Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan ve Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ın çaldığı ders zili ile başladı.

Yeni eğitim ve öğretim yılı nedeniyle Hilvan Cumhuriyet İlkokulunda tören düzenlendi. Düzenlenen törene Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından öğrenciler sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde sınıfa alındı.

Korona Virüs salgını nedeniyle gruplar halinde ilk hafta ilkokul 1’nci sınıflarda “1 gün yüz yüze eğitim” olacak şekilde yapılacak eğitim ile ilgili açıklamada bulunan Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan ‘Ana okullarda ve 1’nci sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatıyoruz. Öğrencilerimizin sağlığı için her türlü tedbiri almış durumdayız, okullarımızı dezenfekte ettik, öğrencilerimize yeterli olacak şekilde maske dağıtacağız, sosyal mesafe sağlanacaktır, öğretmenlerimizi bu konuda bilgilendirdik. Hep birlikte  bu minik çocuklarımızı en az 12 yıl sürecek eğitim yolculuğuna uğurlayacağız. Eğitim ve öğretimin kesintiye uğramaması için hep birlikte çocuklarımızın maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmelerini ve duyarlı olmalarını her fırsatta hatırlatmalıyız’ açıklamasında bulunarak yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Sosyal mesafeli başlayan eğitim, öğretim yılı  ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ Tüm Dünyayı etkisi altına alan ve insan hayatını tehdit eden Korona Virüs salgını nedeniyle ara verilen eğitim ve öğretimin ilk ders zilini bugün Cumhuriyet İlkokulunda İlçe Kaymakamımız  ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte çaldık. Öğrencilerimizin salgın tehlikesinden korunması için uyum haftasında gruplara ayrılmış şekilde ilk hafta 1 gün olacak şekilde ikinci hafta 2 gün olacak şekilde eğitim verilecek. Uzun bir aradan sonra ilk ders heyecanını yaşayan tüm çocuklarımıza ve öğretmenlerimize başarılar diler, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum’ ifadelerine yer verdi.

“19 Eylül Gaziler Günü” münasebetiyle Hilvan’da tören düzenlendi.

Hükümet Konağı bahçesinde saat 11.00'da düzenlenen tören, saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten açıklamayı Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Hacı Demir yaptı.

Törene İlçe Kaymakamı Coşkun Doğan, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Akşit, İlçe Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tufan Ahmet Zubi, İlçe Protokolü, Gaziler ve Kurum Amirleri katıldı.

“19 Eylül Gaziler Günü” programı düzenlenen törenin ardından Gazilerimize verilen hediyeler ile sona erdi.

Hilvan’da Pandemi ile mücadele devam ediyor

Perşembe, 17 Eylül 2020 19:07

Şanlıurfa Valiliğinin talimatları doğrultusunda Şanlıurfa ve ilçelerinde etkisini göstermeye devam eden Korona virüs salgınına karşı denetimler artarak devam ediyor.

Hilvan ilçe merkezinde faaliyet gösteren esnaflara yönelik yapılan denetimlere katılan Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, Belediye Başkan Vekili Serdar İzol, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Akşit ve diğer kamu kurum amirleri salgına karşı maske, fiziki mesafe ve hijyen kurallarına uyan esnaflara teşekkür ederken kurallara riayet etmeyenleri uyardı.

Dünyayı etkisi altına alan ve insan hayatını tehdit eden Korona virüs salgınına karşı tedbir amaçlı denetimlerin artarak devam edeceğini belirten Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan yaptığı açıklamada ’17 Eylül 2020 İçişleri Bakanlığı ve Şanlıurfa Valiliğimizin talimatları doğrultusunda geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi bugünde denetimdeydik. Bugün kamuya açık bütün alanları, parklar, bahçeler, kahvehaneler, berberler,  spor salonları, kuaförler başta olmak üzere denetlenmedik yer kalmadı. Belediye Başkan Vekili ve Emniyet Müdürümüz ile birlikte yaptığımız denetimlerde Hilvan ilçemizde maske takma oranının arttığını gördük. Vatandaşlarımızın sağlığını önemsiyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın kültürünü bizde burada icra ediyoruz. Unutmayalım ki hiçbir virüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir’ sözlerine yer verdi.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık Semt Pazarında korona virüs denetimlerinde bulunarak vatandaşların tedbirlere riayet etmesi için uyardı.

Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Akşit ve İlçe Sağlık Müdürü Recai Ölmez ile birlikte haftanın cuma günleri kurulan semt pazarı esnafını ve pazarda alışveriş yapan vatandaşların korona virüs salgınına karşı alınması gereken önlemlere uyup uymadığını denetleyen  Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık vatandaşlara maske dağıtıp maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları yönünde uyarılarda bulundu.

İlçede artan vakaların önüne geçmek amacıyla salgın ile mücadele çalışmalarının programlı bir şekilde devam edeceğini belirten Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan yaptığı açıklamada ‘Belediye Başkanımız, İlçe Sağlık Müdürümüz, İlçe Emniyet Müdürümüz ve Zabıta ekipleri ile birlikte semt pazarında alınan korona virüs tedbirlerini yerinde denetledik. Yapmış olduğumuz denetimlerde her hangi bir aksaklığa rastlamadık. Pazarda bulunan vatandaşlarımızın tamamı maskesini takmış durumdaydı. İnşallah bundan sonrada maske, sosyal mesafe ve temizlik hassasiyeti vatandaşlarımızda devam edecektir’ dedi.

Hilvan Doğalgaz’a Kavuşuyor

Perşembe, 10 Eylül 2020 15:19

Hilvan’da bu yıl kullanılmaya başlanacak olan doğalgaz Hilvan Belediyesinin girişimleri sonucu AKSA Doğalgaz Dağıtım A.Ş tarafından ilçede kazı çalışmaları başladı.

31 Mart Mahalli Seçimleri öncesinde Hilvanlı hemşerilerine doğalgazı getireceğinin vaadini veren Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ın girişimleri ile ilçe merkezinde doğalgaz kazı çalışmaları başladı.

Yeni yapılaşmaların artmasıyla birlikte büyük ihtiyaç haline gelen doğalgazın ilçede başlayan kazı çalışmalarından büyük mutluluk duyduklarını belirten ilçe halkı projenin gerçekleşmesinde büyük çaba gösteren Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’a  teşekkür etti.

İlçeye doğalgaz getirmek için büyük çaba gösterdiğini belirten Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ‘31 Mart Mahalli Seçimleri öncesinde Hilvanlı hemşerilerime doğalgaz getireceğimizin sözünü vermiştik. Ankara’da Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu yetkilileri ile yaptığım görüşmeler sonucu ilçemizde doğalgaz şebekesi kazı çalışmaları başladı. Allahın izniyle bu yıl halkımız doğalgazdan yararlanmaya başlayacak. İlk etapta yaklaşık 15 km döşenecek olup 2021 yılının sonuna kadar ilçenin tamamına döşenecektir. İlçemizin modernleşmesine katkı sağlayan bu güzel projenin halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Hizmetlerimiz aralıksız devam edecektir’ sözlerine yer verdi.

Yapılan yazılı açıklamanın ardından Başkan Bayık, Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan ve Hilvan Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tufan Ahmet Zubi ile birlikte Aksa Doğalgaz ön abonelik ofisinde abonelik başvurusunda bulunarak Hilvan halkına abonelik başvurusu çağrısında bulundular.

Hilvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vaktı, Hilvan Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği Hilvan'ın 65 kırsal mahallesine maske ve dezenfekte dağıtıldı.

Geçtiğimiz günlerde korona virüs tedbirlerini artırmak ve halk sağlığını korumak amacıyla dağıtılın maske ve dezenfekteler Hilvan'ın merkez mahallelerinin ardından kırsal mahallelerdeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Kamu kurum ve kuruluşlarından oluşturulan farklı ekiplerle gerçekleştirilen dağıtımın ardından Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan ve Belediye Başkan Vekili Cenap Torgut yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Doğan, gerçekleştirdiği basın açıklamasında korona virüsün basit bir baş ağrısı olmadığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

'Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Hilvan merkez mahallelerine toplamda 600 aileye maske dezenfektan dağıtımı gerçekleştirdik. Bugün aynı şekilde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan maske ve ayrıca temin ettiğimiz 1 litrelik dezenfektanı oluşturduğumuz 10 ayrı ekiple 65 kırsal mahallemizdeki vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Ülke genelindeki vakalardan kaynaklı meydana gelen ölümlerden maalesef ilçemizde nasibini almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi üç temel kural olan 'Temizlik, Maske, Masefe' ye dikkat edersek bulaş riskini en aza indirgemiş oluruz' dedi.

Hilvan'ın 65 kırsal mahallesine dağıtılan maske ve dezenfektanla ilgili düzenlenen basın açıklamasına katılan Hilvan Belediye Başkan Vekili Cenap Torgut da vatandaşlara Evde Kal çağrısında bulunarak 'Hayat eve sığar' dedi. Torgut, şuan tüm hemşerilerimizin sağlığı için sahadayız ve inşallah 2020'yi bitirmeden bu beladan kurtulacağız şeklinde konuştu.

Hilvan Belediyesi parklarda yeni çocuk oyun grupları kurma çalışmalarına devam ediyor.

Fiziki yetersizliği bulunan parklarda çevre düzenleme, bakım ve onarım çalışmalarını tamamlayan Hilvan     Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeni çocuk oyun grupları ve yeni bank yerleştirme çalışmalarına başladı.

Merkez ve kırsal mahallelerdeki parklara daha estetik bir görünüm kazandırmak ve sosyal projeler ile vatandaşlara hizmet vermeye devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü devam eden çalışmalar ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada ‘İlçe merkezindeki bütün parklarda çocukların daha güvenli bir şekilde oynayıp fiziki gelişimlerine katkıda bulunmaları için yeni çocuk oyun grupları kurma çalışmaları başlattık. Çalışmalarımız sadece çocuk oyun grupları ile sınırlı değil, ilçe halkına daha kaliteli hizmet vermek, vatandaşlarımızın özellikle ilkbahar ve yaz mevsiminde güzel havanında etkisiyle daha sağlıklı vakit geçirebilmesi için park ve yeşil alanlarımızı yeni bank ve kamelyalarla donattık. Çalışmalarımızda her zaman bize destek olan Belediye Başkanımız Aslan Ali Bayık’a teşekkür ediyoruz’ ifadelerine yer verdi.

Hilvan Belediyesi Coronavirüs salgını ile mücadele çalışmalarına ilçenin bütün noktalarında devam ediyor.

Binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan Coronavirüs salgını dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de etkisini göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda salgının etkisini göstermeye başladığı ilk günlerden beri Hilvan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü gerekli önlemleri almaya başladı.

Halkın huzuru ve can güvenliği için ilçede programlı bir şekilde devam eden dezenfekte çalışmaları ile ilgili yazılı bir açıklamada bulunan Hilvan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ‘Küresel bir salgın haline gelen Covid-19 ilçemizde de etkisini göstermeye devam ediyor. Vaka olduğu bilgisi üzerine ekiplerimiz Hoşin(Uluyazı) ve Geyikören kırsal mahallelerinde belirlenen adreslerde geniş çaplı dezenfekte çalışması başlattı. Bulaşıcı hastalıklarla mücadele çalışmalarımız sadece vaka görülen alanlarla sınırlı değil, halkın ortak kullanım alanları, park, bahçe ve kamu kurumlarında da devam etmekte. Salgının yayılmasına engel olmak ve ilçemizde yaşanan vaka sayısındaki artışın önüne geçmek için dezenfekte çalışmalarımızın yanında halkımızın maske, fiziki mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri gerekiyor’ ifadelerine yer verdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıl Dönümü kutlamaları Hilvan’da Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk büstüne çelenk bırakma programıyla başladı.

Hilvan Kaymakamlığı ve Hilvan Belediyesi çelenklerinin bırakıldığı törene Hilvan Kaymakamlığının çelengi Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Hilvan Belediyesinin çelengi ise Belediye Başkan Vekili Derviş Çiçek tarafından bırakıldı.

Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Belediye Başkan Vekili Derviş Çiçek, Jandarma Bölük Komutanı İsmail Tanrısever, Siyasi Parti Başkanları, Kurum Amirleri ve STK Başkanlarının katıldığı program saygı duruşu, istiklal marşı ve Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mehmet Can Kebbet tarafından günün anlam ve önemine değinen konuşmanın ardından son buldu.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık korona virüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında denetimlerde bulunmaya devam ediyor.

Küresel bir salgın haline gelen Covid-19 salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkisini gösterip insan hayatını tehdit etmeye devam ediyor. Bu kapsamda korona virüs’ün etkisini gösterdiği ilk günden beri Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ın talimatları doğrultusunda Belediye ekipleri ilçe halkının sağlığı ve güvenliği için ilçe genelinde programlı bir şekilde dezenfekte çalışması başlatıp halkın maske, fiziki mesafe ve temizlik kurallarına uymaları için denetimler başlattı.

Salgının yayılım hızını düşürmek ve yeni vakaların çıkmasına engel olmak için alınması gereken tedbir ve önlemleri kontrol etmek amacıyla denetimlerde bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık park ve bahçelerde oyun oynayan çocuklarla bir araya geldi. Güzel havanın etkisiyle parklara akın eden çocuklarla buluşan Başkan Bayık çocuklara maske dağıtıp ikramlarda bulunduktan sonra bulaşıcı hastalıklara karşı dikkatli olmaları için uyarılarda bulundu. Akabinde Belediye meclis üyesi Mehmet Halitoğulları ile birlikte Hilvan Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde halkın maske ihtiyacını karşılamak üzere Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda açılan maske üretim ve kesim atölyesini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

© 2020 - Hilvan Belediyesi resmi Web Sitesi - Web Tasarım: Koray ÇOKOL