Bu sayfayı yazdır
Hilvan'ı Buluşturan Bayramlaşma

Hilvan'ı Buluşturan Bayramlaşma

Hilvan'da devletin ve halkın buluştuğu anlamlı bir bayram yaşandı. Devlet ile halk iç içe bayramlaştı.

Atatürk parkında gerçekleşen bayramlaşmaya Hilvan Kaymakamı Uğur Sezer,Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Ak parti ilçe başkanı Hanif Düzme, Cumhuriyet Başsavcısı ,Garnizon komutanı,ilçe emniyet teşkilatı, sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda bir araya gelerek devlet halk buluşmasını gerçekleştirip bayramlaştı.

Yüzlerce vatandaşla bir araya gelerek bayramlaşan Kaymakam Uğur Sezer, bayramlaşmaya gelen vatandaşlara teşekkür ederek şöyle konuştu:

Sezer" Huzur, kardeşlik ve dayanışmanın  örneği olan Ramazan ayını hep birlikte büyük bir sabırla geçirdik. Bayram vesilesiyle hep beraber bugün burada buluştuk. Şimdiye kadar protokol bayramlaşması yerine "devlet sizsiniz" diyerek devlet halk bayramlaşmasını gerçekleştiriyoruz.  Çözüm süreciyle çok şükür memleketimizde büyük bir huzur hakim. İnşallah bunun devamı gelecektir. Bunun devamını sağlayacak olan yine bizleriz. Bizler bir oldukça ülkemize hak ve özgürlükler daha fazla gelecektir" dedi.

100. Yıl meydanındaki Belediyeye ait çay bahçesinde bir araya gelen vatandaşlara bayram mesajı veren Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali  Bayık şöyle konuştu:

Bayık "Cenabı hak birlik ve beraberliğimizi arttırsın. Yanı başımızda, Suriye'de Irak'ta ve Filistin'de Müslüman kanı dökülüyor. Her zaman aynı senaryolarla devam eden karışıklığa karşı Müslüman olarak hepimizin birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. Birlik içinde güçlü olabiliriz. Güçlü olmadığımız zaman bizleri bölmeye çalışırlar. Bunun en büyük örneği komşumuz Suriye'de yaşananlardır. Bayramın hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

halkla bütünleşme bayramına katılan Hilvan Jandarma Bölük komutanı Bilgehan Bilgi " Büyük bir kısmı Müslüman olan bir memlekette yaşamak bir ayrıcalıktır. Barış ve huzurun olması daha büyük bir ayrıcalıktır. Hilvan'da devam eden devam etmesidir" dedi.