Bu sayfayı yazdır
Bayık "Gece Gündüz Çalışıyoruz"

Bayık "Gece Gündüz Çalışıyoruz"

Hilvan Belediyesinin Hilvan genelinde başlattığı altyapı ve üst yapı çalışmaları yaz sıcaklarına ve Ramazan ayına rağmen gece gündüz demeden aralıksız devam ediyor.

Sahur vakti çalışmaların devam ettiği noktaları ziyaret eden Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Bıdık sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi çalışan ekiplerle sohbet ederek işçilere içecek ikram ettiler.

 

Bahçelievler Mahallesinde devam eden kilitli parke döşeme çalışmaları ile İnönü Caddesi ve kaldırımları yenileme çalışmalarıyla ilgili olarak açıklama yapan Hilvan Belediye Başkanı  Alan Ali Bayık, havaların sıcak olması sebebi ile yapılacak işlerin zamanında yetişmesi için çift vardiyalı olarak çalıştıklarını belirterek şöyle devam etti:

 

Bayık" Havaların çok sıcak olması sebebiyle gündüz yapılan işlerin bir kısmın iftardan sonra devam ediyoruz. Hilvan genelinde , su,kanalizasyon, yağmur drenajı ve isale hattı olmak üzere toplamda 250 Km'lik  altyapı çalışması yapıyoruz. Altyapısı biten bölgelerde kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımız devam ediyor. Gece gündüz demeden rutin kontrollerimizi yapıyoruz" dedi

 

Özellikle gece vakti yapılan çalışmaların ilçe halkını rahatsız ettiğini belirten Bayık" Gece vakti yapılan çalışmalarımızın çevreyi rahatsızlık verdiğini biliyoruz. Bu konuda ilçe halkımızdan biraz daha sabırlı olmalarını istiyoruz. Bu yoğun çalışmalar bittikten sonra Hilvan 2014 yılına sorunsuz ve modern bir ilçe olarak girecektir"

 

İnönü Caddesinde başlayan yol ve kaldırım yenileme çalışmalarıyla ilgili konuşan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık" Daha önce kilitli parke taşı olan kaldırımların temizliğinin zor olması nedeniyle esnaflarımızdan gelen şikayetleri dikkate alarak, görünüm bakımından da güzel olan bazalt taşını döşüyoruz. Hilvan'ın bir hizmetkarı olarak herşeyin en güzelini yapmaya hazırız" dedi.