Bu sayfayı yazdır
Hilvan’da Alt ve Üst Yapı Çalışmaları Devam Ediyor

Hilvan’da Alt ve Üst Yapı Çalışmaları Devam Ediyor

Hilvan belediye başkanı Aslan Ali Bayık, ilçe genelinde çalışmaları başlatılan ve halen devam eden alt ve üst yapı çalışmalarını teknik personel ve mahalle sakinleriyle birlikte yerinde inceledi.

Daha önce çamurdan geçilmeyen Bahçelievler mahallesinde, belediye başkanı Aslan Ali Bayık ile birlikte çalışmaları gören mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri gördükleri ilgiden ve mahallelerinde yapılan çalışmalardan dolayı çok memnun olduklarını belirttiler.

Yapılan çalışmaların çok yerinde olduğunu ifade eden Bahçelievler mahalle muhtarı Halil Toprak " Yapılan hizmetlerden şu ana kadar çok memnunuz. Kışın çamur yazın ise toz topraktan geçilmiyordu. Yapılan hizmetlerden dolayı Hilvan artık rahat nefes alıyor. İnşallah hizmetlerin devamı gelir. Hilvan hizmetlerin en güzeline layıktır. Mahallemizde yürütülen çalışmalardan dolayı belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Bahçelievler mahallesinde kilitli parke taşı çalışmalarını mahalle sakinleriyle birlikte inceleyen belediye başkanı Aslan Ali Bayık " Bahçelievler mahallemiz yeni imarıyla yeni kurulan bir mahallemidir. Fakat kış mevsiminde çamurdan dolayı buraya gelemez durumdaydık. Bu sebeple mahalleli büyük sıkıntı içerisindeydi. Geçen yıl alt yapısını yenilediğimiz mahallemize üst yapıyı yapacağımızı da söz vermiştik. 2013 yılının başından bu yana üst yapı çalışmalarımız başladı. Toplamda 680.000 metrekare kilitli parke taşı döşeyeceğiz" dedi.