• (0414) 681 20 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

Hilvan'da Sokak Genişletme Çalışmaları

Hilvan'da Sokak Genişletme Çalışmaları

Hilvan'da imara uygun olmayan sokaklarda trafik geçişine elverişli olmayan sokakları genişletme çalışmalarına başladı.

Hilvan belediyesi tarafından planlanan yol genişletme çalışmaları Hilvan'ın en eski yerleşim bölgesi  olan Karacurun Mahallesinde başlatıldı. Araç trafiğine uygun hale getirilmesi ve köy yolları ile bağlantıyı daha iyi sağlamak olduğunu ifade eden belediye başkanı Aslan Ali Bayık " Daha önce bu sokaklara yayalardan başka kimse giremiyordu" dedi.

Hilvan'ın en eski yerleşim bölgesi olan Karacurun mahallesinde başlayan sokak genişletme çalışmalarına katılan Hilvan Belediye başkanı Aslan Ali Bayık " Hilvan'ın ilk mahallesi olan Karacurun Mahallesi imar planına uygun halde yapılmadığı için bazı sokaklarımız çok dar. Herhangi acil bir durumda itfaiye ve ambulans bu sokaklara giremiyordu. Belediye olarak geçiş noktalarını genişletmek için mahallemizde 2 evi istimlak ettik. Şimdi yıkım çalışmalarına başladık. Yıkımına başladığımız noktalara aynı zamanda İlçe merkezinden köylere çıkan bağlantı noktası önemini de taşıyor.Vatandaşlarımızın daha rahat etmeleri için İmkanlar dahilinde bu tür çalışmalarımız devam edecektir.

Yol genişletme amacıyla başlatılan yıkım çalışmalarına katılan Karacurun Mahallesi muhtarı ve mahalle sakinleri , başlatılan çalışmalardan dolayı belediye başkanına teşekkür ettiler.

Diğer Haberler

Error: No articles to display

© 2020 - Hilvan Belediyesi resmi Web Sitesi - Web Tasarım: Koray ÇOKOL