Bu sayfayı yazdır
Milletvekili Abdülkerim Gök Hilvan'da İncelemelerde Bulundu

Milletvekili Abdülkerim Gök Hilvan'da İncelemelerde Bulundu

Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Abdülkerim Gök bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Hilvan ilçesindeydi.

Hilvan'da önce AK Parti ilçe teşkilatı ve AK Parti gençlik kolları başkanlığını ziyaret eden Abdülkerim GÖK burada toplanan partililere çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. GÖK" Bu sefer ki çözüm süreci çok olumlu gitmektedir. Sorunun çözümü için doktor doğru, teşhis doğru ve verilen reçete doğrudur" dedi.

Abdülkerim GÖK Kuran-ı Kerimden ayet okuyarak " Bizim sermayemiz bize emir olunandır. Sermayemiz, inanlar kardeştir sermayesidir. Onun için biz herkese sarılıyoruz. Çünkü bizim sermayemiz budur" dedi.

GÖK daha sonra esnaf ve Sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek temsilcileriyle görüştü.

Hilvan Belediyesi Türkiye'de Örnek Teşkil Ediyor

Hilvan Belediyesi tarafından " Okullar Hayat Bulsun" projesi kapsamında yapılan ilköğretim ve anaokullarında yapılan parkları ve çevre düzenlemelerini inceledi, Hilvan Belediyesi Türkiye'ye örnek teşkil edecek çalışmalarını gördük. Okullar hayat Bulsun projesi kapsamında yapılan çalışmaların diğer ilçelerde de anlatılması ve hayata geçirilmesi lazım. Belediye başkanımızın okul kampus alanları içerisinde yaptığı çevre düzenlemeleri güzel son derece güzel olmuş. Okullar sadece öğrencilerin olduğu yer değil, ilçe halkının da bundan istifade etmesi için ortam sağlamış" dedi.

Şanlıurfa AK parti Milletvekili Abdülkerim Gök, Ak Parti Suruç ilçe teşkilatı başkanı Bekir Demirbilek, Hilvan ilçe başkanı Hanif Düzme, Hilvan Belediye Başkan yardımcısı Mahmut Toprak, başkan vekili Nusreddin Esen ve partililerle beraber ilçedeki alt ve üst yapı çalışmalarını yerinde gezdi. Yeni Mahallede yapımına başlanan kilitli taş çalışmalarını inceleyen GÖK, " Doğu ve Güneydoğu il ve ilçelerinde belediyelerimizin ne kadar bir tempoyla çalıştıklarını yerinde görüyoruz. Hilvan'da toplamında döşenecek olan 680 bin metrekare kilitli taşın bittiğinde değişimlerin ne derece önemli olduğunu göreceğiz. Hilvan için hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

İlçede yaptığı incelemeler kapsamında vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Gök,  vatandaşların hep hüznüne hem de sevincine ortak oldu. Bağlar mahallesinde bir taziyeye giden Gök ve beraberindekiler burada taziye sahibine başsağlığı diledi. Ardından ilçede yapılan bir düğüne de konuk oldu. Burada zılgıtlarla karşılanan Gök, damadın isteği üzerine salondakilerle beraber davul zurna eşliğinde halay çekti. Salondakiler milletvekili Gök'ü dolar yağmuruna tuttu.

İlçede yaptığı gezilerin ardından Hilvan Belediyesine geçen Abdülkerim Gök, burada bir açıklama yaparak değerlendirmede bulundu. "Hilvan'da hizmet adına herkes kardeşçe kenetlenmiş bir şekilde çok güzel bir ortam var. Yeni hizmetlerin getirilmesi ve  var olan hizmetlerin denetimi noktasında bugün buradayız. Sorunun yerinde çözülmesi gerektiğinde yerinde çözüyoruz. Ankara'da çözülmesi gerekenleri de Ankara'ya taşıyoruz.