• (0414) 681 20 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

Hilvan'ın Temizliği Onlara Emanet

Hilvan'ın Temizliği Onlara Emanet

Kısa adı TYÇP olan Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında Hilvan Belediyesi bünyesinde çalıştırılan işçiler, çevre temizliğinde göz doldurdu.

İŞKUR' bağlı olup belediye bünyesinde park ve bahçe temizliği ile çevre temizliğinde çalıştırılan yaklaşık 250 kişi ilçede deyim yerindeyse temizlik devrimi yapıyorlar. Mevcut bulunan park, bahçe bakım ve ağaçlandırmasının yanı sıra çevre temizliğinde çalışan elemanlar gün boyunca caddelerde temizlik işi yapıyor.

 Konuyla ilgili değerlendirme yapan belediye başkanı Aslan Ali Bayık " İlçemizin geçmişine baktığımızda hizmet konusunda birçok eksikliği açıkça görebiliyoruz. Biz geçmişle kıyas yapıp bir değerlendirme yapmayacağız. Dünümüz ve bugünümüz olarak değerlendireceğiz. Çünkü hizmet olarak bugüne kadar yapılanla değil bizim kendi yaptıklarımızla yarış içerisindeyiz. Bu sebeple düne ve bugüne baktığımız zaman çevremizde sağlığımızı tehdit edebilecek herhangi bir unsur bulunmamaktadır. Çevremiz daha çok temiz. Şuan yeşillendirilmesi tamamlanan ve kısmen devam eden toplam 7 park ve biri Çimdelli Yolu diğeri Diyarbakır Yolu üzerinde bulunan iki dinlenme alanımız var. Halkımız büyük bir gönül rahatlığı ile boş zamanlarını buralarda geçirebilirler" dedi.

  İşsizliği Büyük Ölçüde Azalttık

 TYÇP kapsamında ilçedeki işsizlik sorununa büyük bir çözüm katkısı sağlandığını belirten Bayık " İlçemizde işsiz ve sosyal güvencesi olmayan yüzlerce kişiyi TYÇP kapsamında iş sahibi yaptık. Buna bağlı olarak sigorta primleri tam ve zamanında yatmakla birlikte her ay düzenli olarak maaşlarını alabilmekteler. Bugüne kadar proje kapsamında ilçemizde toplam 520 kişi iş sahibi olmuştur. Bize bu imkanı sağlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Faruk Çelik'e kendi adıma ve çalışanlar adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 Önümüzde aylarda yeniden işçi alımı yapılacağını ve alınacakların daha uzun vadede çalıştırılacağını söyleyen Aslan Ali Bayık , bu projeler devam ettikçe ilçemiz daha yaşanabilir hale gelecek ve yaşam standartları iyileşecektir diyerek 2012 yılının Hilvan için büyük projeler yılı olduğunu şimdiden  Hilvanlılara müjdeledi.

Diğer Haberler

Error: No articles to display

© 2020 - Hilvan Belediyesi resmi Web Sitesi - Web Tasarım: Koray ÇOKOL