Bu sayfayı yazdır
Yeni Araç Filomuz Hizmete Girdi

Yeni Araç Filomuz Hizmete Girdi

Son dönemlerde araç yatırımına önem veren Hilvan Belediyesi araç filosuna yenilerini ekledi.

En iyi hizmet şekli eksikliklerin giderilmesiyle olur diyen Başkan Bayık, hizmet kadar hizmetin zamanında yapılması da önemlidir dedi.

Bayık " Belediyemiz bünyesinde yürüyen aksan olarak değerlendiğimiz araç ekipmanımızın yetersizliği veya eskimiş olması çalışmalarımıza büyük engel teşkil etmekteydi. Mevcut bazı araçların eski olması beraberinde ağır masrafları da getirmekteydi"

Hepsi Peşin Alındı

 

Son bir ay içerisinde alınan araçların belediye ve ilçe için hayati önem taşıdığını ifade eden Bayık " İlçede beş mahalle ile birlikte toplam 22 bin nüfus bulunmakta. Bunlara köylerimizi de eklersek toplam nüfus ortalama iki katına çıkmaktadır. Şuan belediye çatısı altında çalışan mevcut araçlarımız gerekli ihtiyacın gerisinde kalmaktaydı. Çoğu zaman aciliyet gerektiren durumlarda birtakım aksaklıklar yaşanabiliyordu. Benzer aksaklıkların yaşanmaması ve masrafların daha fazlalaşması için araç ekipmanımızı bir nevi güncelledik.

Son 2 ay içinde araç filomuza, su işlerinde çalıştırılmak üzere bir pikap, alt yapı temizliği için vidanjör, yine alt yapı çalışmaları için kepçe ile cenaze yıkama ve nakil işlemlerini gerçekleştirmek için de donanımlı cenaze yıkama ve nakil aracı aldık. Bununla birlikte vatandaşlarımızın özellikle geceleri rahatça yatabilmeleri için yeni bir ilaçlama makinesi aldık. Aldıklarımızın tümünü peşin parayla aldık. Hiçbir aracımız taksite dayalı bir alım değildir. Hepsi peşindir. Çünkü belediyenin kasasında biriken ve gereksiz yerlere harcanmayan paramız vardır.