• (0414) 681 20 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

Hilvan Bu Sofrada Buluştu

Hilvan Bu Sofrada Buluştu

Mübarek Ramazan Ayı nedeniyle Hilvan Kaymakamlığının verdiği ve Hilvan Belediyesinin desteklediği iftar yemeğine 2 bin kişi katıldı

Mübarek Ramazan Ayı nedeniyle Hilvan Kaymakamlığı ve Hilvan Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 2 bin kişi katıldı. 

Hilvanlıların bir araya geldiği iftar yemeğine bayanların yanı sıra çevre köylerden davet edilen gelen vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.  

Hilvan 100. Yıl Meydanında verilen iftar yemeği öncesi, yemeğe katılan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Hilvan Kaymakamı Uğur Sezer, Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, iftar açmak için gelen vatandaşlara yemek dağıttı. 

İlahi ve dualar eşliğinde verilen iftar yemeğinde kısa bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç " Aslolan rahmettir, berekettir. Ramazanın bereketinden istifade etmektir. İnşallah Cenabı Hak Ramazanların hürmetine birliği, beraberliği, kardeşliği, sevgiyi, dostluğu bu topraklarda hâkim kılar. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Allah memleketimizin önünü açık eylesin. Allah çocuklarımızın tırnağına taş değdirmesin. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum" dedi. 

İlahiler eşliğinde dağıtılan ve yenilen iftar yemeğinde birlik ve beraberlik için dua eden Hilvan Müftüsü Mehmet Yaman " Bizlere, memleketimize ve bütün dünya İslam beldelerine hayırı, güzelliği, barışı ve kardeşliği nasip eyle. Yarabbi sana inanıyor ve sana iman ediyoruz. Bizleri senin yolunda ayırma. Bizi birbirimize kardeş eyle" diyerek birlik ve beraberlik için dua etti. 

Daha sonra okunan ezanla birlikte iftar yemeğine katılan yaklaşık 2 bin kişi hep birlikte iftarlarını açtılar. 

Kaymakamlık ve belediye tarafından ilk defa düzenlenen toplu iftar yemeğinde pirinç pilavı, türlü, kavurma, çorba, tatlı ve su ikram edildi.

Diğer Haberler

Error: No articles to display

© 2020 - Hilvan Belediyesi resmi Web Sitesi - Web Tasarım: Koray ÇOKOL