• (0414) 681 20 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

Hilvan’da karantinaya alınan mahalleler dezenfekte edildi

Hilvan’da karantinaya alınan mahalleler dezenfekte edildi

Coronavirüs tedbirleri kapsamında Tutumlu ve Korgun Kırsal Mahallelerinin karantinaya alındığı bilgisi üzerine Hilvan Belediyesi Kırsal Mahallelerde dezenfekte çalışması başlattı.

Küresel bir tehlike  haline gelen Coronavirüs(Covid-19) salgını ülkemizde alınan önlemler en üst sevide olmasına rağmen etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Dünyada birçok insanın hayatını kaybetmesine neden olan pandemiye karşı her geçen gün tedbirleri arttıran Hilvan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Tutumlu ve Korgun Kırsal Mahallelerinde vaka olduğu bilgisi üzerine harekete geçerek mahallenin bütün giriş, çıkış, sokaklar, araçlar ve oturma odalarının tamamını dezenfekte etti.

Alınan önlemler ve devam eden çalışmalar ile ilgili yazılı bir açıklamada bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ‘Kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 ile mücadele çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. İlçemize bağlı Kırsal Tutumlu ve Korgun Mahallelerinde birkaç vatandaşımızda pozitif vakaya rastlanması sonucu Belediye olarak mahallelerin bütün noktalarında geniş çaplı dezenfekte çalışması başlattık. Ekiplerimizin hijyen çalışması ve mahalle sakinlerinin de tedbirli olmaları ile virüs etkisini kaybedecektir. Salgın ile mücadelede yaptığımız çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getiren ilçe halkına teşekkür ediyorum’ dedi


Diğer Haberler

Error: No articles to display

© 2020 - Hilvan Belediyesi resmi Web Sitesi - Web Tasarım: Koray ÇOKOL