• (0414) 681 20 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

Hilvan'da Sivrisinekle mücadele çalışmaları

Hilvan'da Sivrisinekle mücadele çalışmaları

Hilvan Belediyesi Sivrisinek larvalarıyla mücadele çalışmalarına ek olarak yetişkin sivrisineklerle mücadele çalışmalarına da devam ediyor.

Vatandaşların rahat, huzurlu ve sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmesi için merkez ve kırsal mahallelerde devam eden ilaçlama çalışmaları ile ilgili yazılı bir açıklamada bulunan Hilvan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ‘Sivrisinek ve karasineklerin üreme noktaları olan mazgallar, bataklıklar, su birikintileri, çöp alanları ve daha birçok Larva alanında etkin bir şekilde yaptığımız ilaçlama çalışmasına ek olarak yetişkin sivrisinek ve karasineklerle mücadele çalışmasına da devam ediyoruz. Mahalle, sokak ve caddelerde programlı bir şekilde yapılan çalışmaların yanında halkın ortak kullanım alanları olan park, bahçe ve yeşil alanlarda gece ve gündüz ekiplerimiz tarafından ilaçlanıyor. Havaların ısınmasıyla etkisini gösteren sivrisinek ve karasinekle mücadelemiz vatandaşlarımızın huzuru için aralıksız devam edecek’ ifadelerine yer verdi.

Merkez ve Kırsal Mahallelerde devam eden ilaçlama çalışmaları ile ilgili memnuniyetini dile getiren 21. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Şanlıurfa Milletvekili Muzaffer Çakmaklı ‘Hilvan Belediyesi ilaçlama ekiplerinin kırsal mahallemizde özellikle yaz mevsiminde etkisini gösteren sivrisinek ve karasineklere karşı yapmış olduğu ilaçlama çalışması hepimizi mutlu etti. Larva ile yetişkin sivrisinek çalışmalarının yanında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülkemiz sınırlarına kadar yayılan Coronavirüs salgını ile de örnek bir çalışma ortaya koydular. Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve ekiplerine yaptıkları bu duyarlı çalışmalardan dolayı teşekkürlerimi iletiyorum’ dedi.


Diğer Haberler

Error: No articles to display

© 2020 - Hilvan Belediyesi resmi Web Sitesi - Web Tasarım: Koray ÇOKOL