• (0414) 681 20 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

Hilvan Ovacık'ta, salgın kontrol altında tutulmaya çalışılıyor

Hilvan Ovacık'ta, salgın kontrol altında tutulmaya çalışılıyor

Dünyayı etkisi altına alan küresel salgının daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler her yerde artırılmaya devam ediyor.

Türkiye'de pandemi nedeniyle ölüm sayısı binleri aşarken, Koronavirüsten dolayı karantinaya alınan Hilvan'ın kırsal Ovacık Mahallesi kontrol altında tutulmaya devam ediyor.

Mahalle sakinlerinden birinde yapılan test sonucunun pozitif çıkması üzerine 5 gün önce karantinaya alınan Ovacık'ta kuş uçurtulmuyor. Giriş ve çıkış noktalarının jandarma tarafından kontrol altında tutulduğu mahallede Hilvan Belediyesi geniş çaplı dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan dezenfektenin yanında, yine aynı birime bağlı ekipler, mahalle içindeki sokakların temizliğini gerçekleştirdi.

Salgının yayılmasının önüne geçmek karantinaya alınan mahallede yapılan çalışmaları değerlendiren Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi ' Bilindiği üzere Covid-19, tüm dünyada insan sağlığını tehdidi altına almış etkili bir virüstür. Ülkemizde alınan olağanüstü önlemlerle büyük oranda bulaşma riskinin önüne geçilmiş olsa da henüz tehlike devam etmektedir. İlçemize bağlı kırsal Ovacık Mahallesi'nde çok az sayıda vatandaşımızda pozitif vakaya rastlanması sonucu mahalle karantinaya alınmış ve önlemler en üst seviyede tutulmaktadır. Hilvan Belediyesi olarak bizler de üstümüze düşeni yerine getirip gerekli dezenfektasyon çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Hem hijyen standartlarını hem de sokakların genel temizliğini yapmaktayız. Vatandaşlarımız sadece kendilerine söyleneni yapıp alınan önemleri aksatmayacak şekilde davranırsa ön görülen 14 günlük süre içerisinde normal döneceklerdir' dedi.

Sağlıklı kalmanın en önemli yolunun evde kalmak olduğunu belirten Bayık, her zaman ki çağrılarını yineleyerek 'Vatandaşlarımız zorunlu olmadıkça evden çıkmasın, zorunlu olarak sosyal hareketlilik içinde olan vatandaşlarımız da mümkün oldukça temas halinde olmasınlar' ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Error: No articles to display

© 2020 - Hilvan Belediyesi resmi Web Sitesi - Web Tasarım: Koray ÇOKOL