• (0414) 681 20 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

Kardeş Haliliye Belediyesinden Hilvan'a Temizlik Desteği

Kardeş Haliliye Belediyesinden Hilvan'a Temizlik Desteği

Haliliye Belediyesi, Hilvan'daki cami ve taziye evlerinin temizliğini üstlendi.

Hilvan ve Haliliye Belediyeleri kısa bir süre önce karşılıklı aldıkları meclis kararı ile kardeş belediye oldu.


Hilvan Belediyesi ile kardeş olan eden Şanlıurfa merkez ilçesi Haliliye Belediyesi, mobil halı temizleme ekipmanı ve temizlik elemanları ile birlikte Hilvan'daki toplumsal birliktelik alanları olan taziye evleri ve ibadethanelerinin temizliğini üstlendi.


Bağlar Mahallesinde bulunan Şeyh İsa Cami ve Taziye evinin dışında ilçe merkezindeki diğer ibadethaneleri de temizliğini yapan Haliliye Belediyesine sergiledikleri anlamlı davranıştan dolayı teşekkür eden Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık;

'Dinimiz, temizlik konusuna büyük önem vermektedir. Bu çerçevede camilerimizde başlattığımız temizlik kampanyasında bizlere destek olan Kardeş Haliliye Belediyesine teşekkür ediyoruz' dedi.


Toplumun sıkça bir araya geldiği ibadethane ve  taziye evleri gibi mekanların yoğunlukta kullanıldığını ifade eden Hilvan müftüsü Mehmet Yaman, bu tür yerlerin sürekli temiz olması gerektiğini söyledi. Yaman, Hilvan'daki ibadethane ve taziye evlerinin temizlenmesi noktasında büyük destek veren Haliliye Belediyesine teşekkür etti.

Diğer Haberler

Error: No articles to display

© 2020 - Hilvan Belediyesi resmi Web Sitesi - Web Tasarım: Koray ÇOKOL