• (0414) 681 20 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

Hilvan'da Köy İçi Yol Yapım çalışmaları Devam Ediyor

Hilvan'da Köy İçi Yol Yapım çalışmaları Devam Ediyor

Hilvan Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde başlatılan köy içi yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Yaklaşan kış mevsimi nedeniyle  vatandaşların mevsimsel şartlara karşı maruz kalmaması ve sağlıklı ulaşımın sağlanması amacıyla çalışmalarını sürdüren Hilvan Belediyesi, 2018 Eylül ayı programı kapsamında iyileştirmede ihtiyaç duyulan Külaplı, Yuvacalı, İncirli, Uzuncuk, Yeniköy, Tepecik kırsal mahalleleri ile bunlara bağlı mezralarda çalışmalarını tamamladı.

Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, 2018 bitmeden acil ihtiyaç duyulan yerlerdeki çalışmalarımızı bitirme hedefindeyiz dedi.

AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Mustafa Cidir ve mahalle muhtarları ile birlikte yol yapım uygulamalarını inceleyen Bayık:

"Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde kırsal mahallelerimizde yol yapım ve iyileştirme uygulamaları aralıksız devam etmektedir. 2018 yılının başından beri başlatılan çalışmalarımız öncelikli acil ihtiyaç duyulan yerler başta olmak üzere bir çok kırsal mahallede devam etmektedir. Yaklaşan kış mevsimiyle beraber kırsalda ikamet eden vatandaşlarımızın mağdur olmamaları, özellikle köy içinde ulaşımın sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için stabilize malzeme serimi ile birlikte gerekli sıkıştırılması da yapılmaktadır" dedi.

Kırsal mahallelerdeki çalışmaları inceleme sırasında mahalle sakinleriyle de bir araya gelen Bayık, mahalle sakinlerinin sorularını dinleyerek taleplerini aldı.

Diğer Haberler

Error: No articles to display

Bize Ulaşın

Çağrı Merkezi

(0414) 681 20 07

© 2019 - Hilvan Belediyesi resmi Web Sitesi - Web Tasarım: Koray ÇOKOL