Bu sayfayı yazdır
Polis Haftası Kutlandı

Polis Haftası Kutlandı

Polis Teşkilatının kuruluşunun 167. yıldönümü nedeniyle Hilvan ilçesinde çeşitli kutlamalar yapıldı.

Polis Teşkilatının kuruluşunun 167. yıldönümü nedeniyle Hilvan ilçesinde çeşitli kutlamalar yapıldı.

 Belediye çay bahçesinde yapılan kutlamalarda, yöresel türküler seslendirilip halk oyunları gösterisi yapıldı. Hilvan Emniyet Müdürlüğü tarafından edilen kokteylde Hilvan Emniyet Müdürü Hacı Mehmet Küçükseymen             " Polis teşkilatı halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için vardır. Sizlerin huzur ve refahı için gece gündüz demeden çalışıyoruz" dedi.

 Polis haftası nedeniyle ilk ve ortaöğretim okullarında düzenlenen şiir, resim, kompozisyon, satranç ve çeşitli spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere dizüstü bilgisayar, bisiklet, kitap ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Kaymakam Uğur Sezer tarafından başarılı polis memurlarına başarı belgesi verildi.

Kutlamada, emniyet teşkilatına maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen işadamı ev kuruluşlara teşekkür belgelerini Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık verdi.

 Kutlamaya Hilvan Polis Teşkilatı, Hilvan Kaymakamı Uğur Sezer, belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Cumhuriyet Savcısı Muti Yeter, Ahmet Kaya, Garnizon Komutanı Mustafa Ceylan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Baytak ve diğer kurum amirleri ile çok sayıda işadamı ve vatandaş katıldı.

 Polis Teşkilatının kuruşunun 167. yılı nedeniyle akşam saatlerinde Hilvan Emniyet Müdürlüğünde havai fişek gösterisi yapıldı.