Başkanlar, Halkın Talebini Geri Çevirmedi

Başkanlar, Halkın Talebini Geri Çevirmedi

‘Katı Atık Aktarma İstasyonu’ Proje Çalışmaları Durduruldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Hilvan’a yapılan ‘Katı Atık Aktarma İstasyonu’ projesinin çalışmaları, vatandaşların talebi üzerine alınan ortak bir kararla durduruldu.

Hilvan’da, vahşi depolama yöntemiyle depolanan katı atıkların çevreye verdiği rahatsızlığı gidermek adına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Hilvan Bahçelievler Mahallesi sınırları içinde yapımına başlanan ve üstü kapalı olarak uygulanması planlanan ‘Katı Atık Aktarma İstasyonu’ projesinin çalışmaları kısa süre önce başladı.

İnşaatın başlamasıyla beraber mahalle sakinleri başta olmak üzere vatandaşlar Hilvan Belediyesi’ne başvurarak proje uygulama yerinin değiştirilmesi için talepte bulundu. Vatandaşları dinleyen Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, gelen talepleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile paylaştı. Yapılan istişareler neticesinde, vatandaşların isteklerinin geri çevrilmemesi adına yeni bir alternatif alan için çalışma başlattıklarını belirten Başkan Bayık ‘Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül ve Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Sayın Mustafa Kaytan ile birlikte yaptığımız görüşmelerin ardından mevcut yerde yapımına başlanan çalışmaları durdurma kararı aldık. 12 Milyon TL değerindeki bu projenin en kısa zamanda hayata geçmesi için yeni bir alternatif alanın tespiti için çalışmalarımıza başladık’ dedi.

‘Katı Atık Aktarma İstasyonu’ proje çalışmalarının durdurulmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Bahçelievler Mahalle Muhtarı Halil Toprak ‘Proje alanının değiştirilmesi için Belediye Başkanımız Sayın Aslan Ali Bayık’a talepte bulunmuştuk. Bu talebimizi geri çevirmeyen ve vatandaşlarımızın isteklerini yerine getirdiği için Hilvan Belediye Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı teşekkür ediyorum’ dedi.  


HİLVAN BELEDİYESİ

İLETİŞİM

Bağlar Mahallesi, İzollu Bozan Bey Caddesi No:20, 63900 Hilvan/Şanlıurfa

((0414) 681 20 07

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

ÇAĞRI MERKEZİ

© 2021 Hilvan Belediyesi